Roboty to nasza pasja

Dowiedz się więcej

Aparatura RC Arduino

Z myślą o przyszłym projekcie Stratus stworzyliśmy uniwersalną aparaturę rc. Obudowę i joysticki (które są nie najgorszej jakości) wzięliśmy ze starego pilota od zabawkowego helikoptera.

Zostawiliśmy także oryginalny koszyk na baterie. Wszystko inne poddaliśmy gruntownym modyfikacjom. Po pierwsze wlutowaliśmy joysticki z oryginalnej płytki PCB, następnie docięliśmy kawałek płytki uniwersalnej i przełożyliśmy do niej joysticki

Najważniejsze podzespoły

W centralnej części nowej płytki umieściliśmy gniazda kołkowe na arduino Nano oraz moduł radiowy nRF24L01. Dzięki zastosowaniu gniazd kołkowych w razie awarii wszystkie elementy można w łatwy i szybki sposób wymienić na nowe.

Poniżej kilka zdjęć oraz schemat podłączenia wszystkich elementów.

Pliki do pobrania


Krok po kroku

1. Wymontowaliśmy starą płytkę PCB

2. Ułożyliśmy wszystkie elementy na płytce uniwersalnej i przylutowaliśmy gniazda kołkowe na arduino oraz inne podzespoły.

3. Połączyliśmy wszystkie elementy przewodami. Jest to najtrudniejsza i najbardziej czasochłonna czynność, trzeba cały czas być skupionym, żeby się nie pomylić.

4. Na koniec zostaje wgrać program na arduino, wetknąć wszystkie elementy w gniazda kołkowe i zamknąć obudowę. Zasięg aparatury rc zależy od zastosowanego modułu nRF24L01.

A oto efekt naszej pracy