Roboty to nasza pasja

Dowiedz się więcej

Jak zacząć swoją przygodę z arduino?

Dowiesz się tego po przeczytaniu poniższego tekstu. Przedstawiliśmy w nim 3 naszym zdaniem najlepsze źródła wiedzy o arduino. W naszym zestawieniu znajdują się różne media - kanały YT, blogi i książki.

1. Forbot - Kurs podstaw Arduino

Idealny kurs na start, wszystko jest przedstawione szczegółowo i przejrzyście. Przechodząc przez kolejne etapy kursu szybko poznacie tajniki arduino. Dodatkowo kurs zawiera sporo zadań do samodzielnego rozwiązania. Zobacz kurs!

2. Arduino dla początkujących. Podstawy i szkice

Dla tych, którzy lubią książki idealnie się nada podręcznik autorstwa Simona Monk'a. Link do księgarni

W tej książce główny nacisk został położony na aspekty związane z programowaniem Arduino. W trakcie lektury opanujesz podstawy języka C, a poza tym nauczysz się używać struktur danych oraz korzystać z analogowych i cyfrowych złączy znajdujących się na płytce Arduino. Ponadto poznasz możliwości standardowej biblioteki Arduino, sposoby zapisywania programu oraz techniki wyświetlania informacji na ekranach LCD. Na sam koniec dowiesz się, jak podpiąć płytkę Arduino do sieci, a następnie zaprogramować aplikację sieci Ethernet. Książka ta jest doskonałym podręcznikiem dla wszystkich pasjonatów elektroniki chcących lepiej poznać platformę Arduino.

3. How to Mechatronics

Jeśli poznaliście już podstawy arduino, chcecie robić bardziej złożone projekty i szukacie inspiracji to sprawdźcie kanał How to Mechatronics. Znajdziecie tam wiele ciekawych projektów od mierników odległości, radarów, przez gimbale po poduszkowce i roboty inspirowane naturą. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Przejdź do kanału YouTube